Montaż paneli fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej dobiega końca

Dodane przez administrator - pon., 23/09/2019 - 15:10
Grafika
Stopka w kształcie poziomego białego prostokąta. Na niej znajdują się cztery loga: od lewej: pionowy pochylony prostokąt w kolorze granatowym, na nim trzy gwiazdy w kolorach: białym, żółtym i czerwonym. Po prawej stronie napis: Fundusze Europejskie Program Regionalny; drugie logo:  po lewej stronie kształt biało – czerwonej flagi. Po prawej stronie czarny dwurzędowy napis: Rzeczpospolita Polska; trzecie logo: Głównym motywem jest żubr zbudowany z różnobarwnych kwadratów, tworząc nowoczesną kompozycję, nawiązującą do współczesnego obrazu komputerowego. Po lewej stronie logotypu widnieje napis: Podlaskie; czwarte logo:  po prawej flaga Unii Europejskiej: Poziomy ciemnoniebieski kwadrat, pośrodku dwanaście żółtych gwiazdek ułożonych w kształcie koła. Po lewej napis: Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny.

Na ukończeniu są prace montażowe instalacji fotowoltaicznych realizowanych w ramach projektu pn. „Montaż indywidualnych źródeł energii elektrycznej w budynkach użyteczności publicznej na terenie Gminy Miejskiej Hajnówka".

 

Firma AMM Investment Sp. z o.o. dokonuje montażu 2 instalacji fotowoltaicznych na budynkach należących do Gminy Miejskiej Hajnówka. W ramach projektu zostaną wykonane instalacje służące do wytwarzania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego o łącznej mocy 80 kW.

Realizacja Projektu umożliwi roczną produkcję energii elektrycznej w wysokości ok. 75,58 MWh/rok.  Szacuje się spadek emisji gazów cieplarnianych o 61,37 tony równoważnika CO2/rok. Realizacja inwestycji przełoży się na wygenerowanie oszczędności dla Gminy Miejskiej Hajnówka z tytułu korzystania z energii elektrycznej, a także spowoduje redukcję poziomu emisji szkodliwych gazów i pyłów do atmosfery.

Paweł Denisiuk

 

panele fotowoltaiczne na dachu budynku szkoły
panele fotowoltaiczne na dachu budynku szkoły
panele fotowoltaiczne na dachu budynku szkoły
panele fotowoltaiczne na dachu budynku szkoły

Strony w dziale: