Gramy i tworzymy gry terenowe

Dodane przez e.rynkowska - śr., 18/08/2021 - 12:00

W lipcu i sierpniu 2021 r. w ramach Akcji Lato 2021 r. zorganizowany został cykl zajęć rozwijających zainteresowania oraz kompetencje społeczne dzieci i młodzieży. Uczestnicy podczas kilku dni zajęć zintegrowali się ze sobą, poznali kilka gier i zabaw na świeżym powietrzu, sprawdzili swoją sprawność fizyczną i umysłową. Niezwykle ważna była praca zespołowa. Podzieleni na grupy stworzyli scenariusze krótkich gier terenowych.

Efektem końcowym projektu było otwarte wydarzenie - gry terenowa, na które mógł przyjść każdy zainteresowany tematem. Uczestnicy projektu mieli za zadanie monitorowanie dziewięciu stanowisk oraz wyjaśnianie zadań. Poradzili sobie z tym doskonale!

Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.

Każdy z uczestników otrzymał na koniec pamiątki przygotowane przez Urząd Miasta.

Wszyscy zgodnie przyznali, że tak naprawdę najważniejsza była zabawa i świetnie spędzony czas.

Zajęcia odbywały się w parku, natomiast grę terenową zorganizowaliśmy na terenie Hajnowskiego Domu Kultury oraz Rodzinnej Strefy Zabaw.

Organizator: Stowarzyszenie Metamorphosis, współorganizator: Hajnowski Dom Kultury

Zdjęcia: Andrzej Szypulski, Carolina Fratta

gra terenowa