Dziedzictwo regionalne formą integracji lokalnej

Dodane przez e.rynkowska - pt., 15/07/2022 - 12:05

Stowarzyszenie Na Górnej realizuje projekt z dotacji „DZIAŁAJ LOKALNIE 2021”. W ramach projektu zaplanowano rewitalizację pomieszczeń świetlicy osiedlowej. Ze ścian zdjęto płyty PCV. Odsłonięto drewniane bale, które wypiaskowano i pomalowano bezbarwnym konserwantem. Z własnych środków, zbiórek i darowizn pokryto koszt piaskowania (2500,00zł). Wooow!!!! wywołuje u wszystkich sztukateria obróbki okien, drzwi i elementów ozdobnych wykonanych przez stolarza Jana Skiepko.

12 lipca odbyło się spotkanie promocyjne projektu. Swoją obecnością zaszczycili nas: Małgorzata Siegień - dyrektor Stowarzyszenia Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska, partnerzy projektu - Anatol Łapiński – dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Grzegorz Łukaszuk z małżonką.

Przedstawiono cele i zaplanowane działania. Część oficjalną zakończono podsumowaniem projektów. W ciągu trzech ostatnich lat całkowicie zmieniło się otoczenie i wystrój świetlicy. Zadziało się to dzięki zrealizowanym projektom ze środków Działaj Lokalnie.

Przy poczęstunku wspominano zabawne sytuacje które zdarzały się podczas wspólnej pracy, definiowano kolejne zadania. Niesamowite zaangażowanie, uśmiech i życzliwość wprowadzały niebywały niemal rodzinny nastrój. Relaksowały wspólne śpiewy i tańce.

Serdeczne podziękowania składam dyrektorowi Anatolowi Łapińskiemu i pracownikom ZGM. Dziękuję Halinie Jerzyk, oraz przewodniczącej stowarzyszenia Tamarze Osipiuk, Lucynie Bowtruczuk, Jerzemu Charytoniuk, Irenie i Włodzimierzowi Fiedorukom, Antoninie German, Annie Karetko i Piotrowi Skiepko, Halince i Grzegorzowi Kondraciukom, Michałowi Osipiuk, Alicji Sikorskiej i Lidii Raczkiewicz oraz wszystkim pracującym na rzecz świetlicy.

Koordynator projektu Alla Gryc. Fot. Halina Jerzyk

Spotkanie w świetlicy