W Areszcie Śledczym w Hajnówce przybędzie miejsc dla kolejnych 256 osadzonych. Inwestycja rozpoczęła się 24 października wmurowaniem aktu erekcyjnego

Dodane przez e.rynkowska - wt., 25/10/2022 - 13:10

Budowa nowoczesnego pawilonu mieszkalnego wpisuje się w ministerialny program modernizacji i rozwoju naszej formacji pod nazwą „Nowoczesne Więziennictwo”. Pawilon będzie miejscem dla więźniów, którzy zostali skazani po raz pierwszy. Pomieści 256 skazanych.

W uroczystości wmurowania kapsuły z aktem erekcyjnym wzięli udział posłanka na Sejm Aleksandra Łapiak, przedstawiciele władz Służby Więziennej, samorządowcy, reprezentanci służb mundurowych i duchowieństwo. Miasto Hajnówka reprezentował burmistrz - Jerzy Sirak.

Cała infrastruktura Służby Więziennej jest rozbudowywana... Pawilon będzie nowoczesny, a co za tym idzie zapewni bezpieczeństwo i najlepsze warunki pracy funkcjonariuszom i pracownikom Służby Więziennej.

mówił obecny podczas uroczystości zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej ppłk Piotr Sękowski.

Jednostka będzie wyposażona w najnowsze technologie zabezpieczające. Nowy pawilon da też miejsca pracy dla mieszkańców Hajnówki i okolic. Oprócz budowy budynku zakwaterowania osadzonych typu zamkniętego inwestycja obejmuje też budowę budynku gospodarczo – magazynowego wraz z infrastrukturą. Całość zostanie sfinansowana ze środków Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Przywięziennych Zakładów Pracy. Prace budowlane potrwają do końca 2023 roku.

To jedna z największych inwestycji więziennictwa w kraju, a dzięki przyjęciu w ostatnim czasie programu „Nowoczesne Więziennictwo”, przygotowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości m.in. nowe inwestycje i rozwiązania prawne składają się na kompleksowy program reform i powodują, że w więziennictwie wiele zmienia się na lepsze.

Zespół prasowy CZSW

Po lewej i po prawej stronie pod namiotem stoją funkcjonariusze w galowych mundurach, w tle ogrodzenie, deszczowa pogoda.
Funkcjonariusze w szeregu w galowych mundurach stoją pod namiotem.
Przy stole siedzi funkcjonariusz podpisujący dokumenty. Z tyłu stoi funkcjonariuszka
Funkcjonariusze przekazują sobie tubę przed zamurowaniem. Granatowe zadaszenie, fragment mównicy z prawej.