WYNIKI Budżetu Obywatelskiego 2024

Dodane przez e.rynkowska - wt., 10/10/2023 - 08:22

W ramach przeprowadzonych konsultacji wpłynęło 2578 kart do głosowania, z czego 2418 to karty ważne, a 160 zostało uznane za nieważne. O nieważności karty decydowało m.in. niewypełnienie lub nieprawidłowe wypełnienie karty do głosowania, złożenie więcej niż jednej karty do głosowania, głosowanie przez osoby niebędące mieszkańcami Hajnówki, brak zgody rodzica/opiekuna prawnego na głosowanie osoby małoletniej. Liczba oddanych głosów na poszczególne projekty przedstawia się następująco:

L.p. Tytuł projektu Liczba głosów
1 „Lato z Kulturą” – potańcówki, kino plenerowe i wiele innych 956
2 Hajnówka Koncertuje 799
3 Budowa siłowni zewnętrznej i placu street workout przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym i Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce 733
4 Nowy zestaw zabawowy na plac marzeń przy przedszkolu na Millenium 611
5 Rozbudowa placu zabaw przy szkole nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Hajnówce 570
6 Rozbudowa i modernizacja sauny suchej w Parku Wodnym w Hajnówce 453
7 Napis przestrzenny pt. I ♥  HAJNÓWKA 362
8 Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych – „Odłóż telefon! Przejdź bezpiecznie!” 250
9 Małe boisko piłkarskie 165
10 Międzynarodowy Turniej Bokserski o Złotego Żubra 131
11 Bujaj się 93

Na podstawie § 16 ust. 1 Uchwały XLIII/347/23 Rady Miasta Hajnówka z dnia 29 marca 2023 r. w sprawie określenia zasad i trybu prowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami miasta Hajnówka dotyczących budżetu obywatelskiego na 2024 rok (Dz. Urz. Woj. Podl. poz. 1919) do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok wybrane zostały 4 projekty:

• „Lato z Kulturą” – potańcówki, kino plenerowe i wiele innych
  • Hajnówka Koncertuje
  • Budowa siłowni zewnętrznej i placu street workout przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym i Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce
  • Nowy zestaw zabawowy na plac marzeń przy przedszkolu na Millenium

Zastępca Burmistrza
Ireneusz Roman Kiendyś