Kolejne inwestycje w Hajnówce

Dodane przez administrator - pon., 09/10/2023 - 13:36

W przyszłym roku Gmina Miejska Hajnówka rozpocznie realizację kolejnych inwestycji. Będą one możliwe dzięki dofinansowaniu w ramach 8. edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

8 mln zł wsparcia otrzymał projekt "Przebudowa i rozbudowa dróg gminnych w Gminie Miejskiej Hajnówka". Inwestycja polegać będzie na:

1. Przebudowie ul. Jodłowej

2. Rozbudowie ul. Poranek

3. Rozbudowie ul. Urodzajnej

4. Przebudowie ul. Diamentowej

5. Przebudowie ul. Oceanicznej

6. Przebudowie ul. Woskowej

7. Rozbudowie ul. Piaski

8. Przebudowie ul. Kryształowej.

Jego realizacja wpłynie na poprawę jakości dróg miejskich oraz bezpieczeństwa mieszkańców.

Kolejna inwestycja z dofinansowaniem 2 mln zł to "Rozbudowa, przebudowa i adaptacja budynku oraz zagospodarowanie otoczenia pod utworzenie Akademii Przyrody w Hajnówce". W ramach zdania zostanie przeprowadzona m.in. adaptacja pomieszczeń budynku na ul. Parkowej pod działalność administracyjną, edukacyjną.

Emilia Korolczuk