Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie hajnowskim - podsumowanie 2023 roku

Dodane przez e.rynkowska - pt., 16/02/2024 - 11:03

Każdego dnia policjanci weryfikują zgłoszenia przekazywane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest świetnym narzędziem do zgłaszania najbardziej uciążliwych mieszkańców problemów. Hajnowscy policjanci podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu w minionym roku i sprawdzili, jakie zgłoszenia najczęściej na niej figurowały.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce  podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa za  2023 rok na terenie powiatu. Ogółem na mapie odnotowano łącznie 1851 zgłoszeń. Mundurowi potwierdzili i wyeliminowali 1491 sygnałów zgłoszonych przez internautów. 360 zgłoszeń nie zostało potwierdzonych.

Najwięcej zgłoszeń odnotowano w kategorii spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych- było ich aż 1111. Kolejna liczna grupa zgłoszeń dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Były to zgłoszenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości- 125 zgłoszeń, niewłaściwej infrastruktury drogowej- 78, nieprawidłowego parkowania- 25, złej organizacji ruchu drogowego- 9.  Inne problemy, jakie były zgłaszane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa to między innymi: dzikie wysypiska śmieci, niszczenie zieleni, wałęsające się bezpańskie psy, używanie środków odurzających.

Każde zgłoszenie naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jest szczegółowo weryfikowane przez policjantów. Korzystanie z Mapy jest bardzo proste. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego. W takim przypadku należy korzystać z numerów alarmowych 112.

liczna zagrożeń odnotowana i zapisana na mapie Polski
liczna zagrożeń odnotowana i zapisana w rejonie Powiatu Hajnowskiego