Park Miniatur Zabytków Podlasia W Hajnówce zachwyca i przyciąga turystów

Dodane przez e.rynkowska - pon., 24/07/2023 - 11:24

Warto odwiedzić Park Miniatur Zabytków Podlasia w Hajnówce. Wśród kolekcji znajduje się m.in. Pałac Branickich w Białymstoku, Pokamedulski Klasztor w Wigrach, Dworek Gubernatora w Białowieży czy Pałac Branickich w Choroszczy. Wszystkie budowle zostały wykonane w skali 1:25.

Spacerując alejkami parku spotkamy się z miniaturami obiektów sakralnych (cerkwie, kościoły), pałaców (np. Pałac Branickich w Białymstoku), obiektów architektury drewnianej, odtworzonymi z zachowaniem najmniejszych detali. Każda z miniatur zabytków opatrzona jest tabliczką z informacją o historii budowli i ciekawostkami z nią związanymi.

Ponadto zwiedzający mają możliwość zapoznania się z atrakcjami Podlasia w grafikach Władysława Pietruka, eksponowanych na licznych tablicach.

Odwiedzający park miniatur zwracają uwagę na pięknie odwzorowane makiety z dbałością o detale.

W ofercie parku dostępne są: miejsce ogniskowe, zadaszone miejsce na posiłek, kiosk z pamiątkami, toalety. Dzieci do lat 4 mają wstęp bezpłatny.

Park Miniatur Zabytków Podlasia można zwiedzać od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9:00 - 18:00.

Więcej na:

https://www.facebook.com/people/Park-Miniatur-Zabytk%C3%B3w-Podlasia/100080243066489/

źródło: https://wspolczesna.pl/park-miniatur-zabytkow-podlasia-zachwyca-i-przyciaga-turystow-wsrod-kolekcji-min-palac-branickich-i-dworek-gubernatora-w-skali/ar/c7-15732497

plansza
fragment cerkwii
fragment budynku
fragment budynku
biały budynek
bydynek

Strony w dziale: