POZNAJEMY HAJNÓWKĘ – 70 KROKÓW NA 70 LAT MIASTA – relacja z imprezy rekreacyjno- sportowej w wodzie

Dodane przez e.rynkowska - wt., 22/06/2021 - 11:19

Za nami już pierwsze wydarzenie realizowane w ramach projektu „Poznajemy Hajnówkę – 70 kroków na 70 lat miasta. Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej ADSUM wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i Parkiem Wodnym zaprosił do wspólnej rywalizacji na basenie osoby niepełnosprawne. W tegorocznej imprezie, która odbyła się 11 czerwca 2021 roku, wzięło udział 27 zawodników i 8 opiekunów z : Warsztatów Terapii Zajęciowej w Hajnówce, Powiatowego Ośrodka Wsparcia Środowiskowego Domu Samopomocy Hajnówce i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hajnówce.

Impreza przebiegała w wspaniałej atmosferze. Na początku spotkania w formie tanecznej zabawy rozgrzewkę z makaronami poprowadziła pani Regina Łapińska z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Hajnówce. Następnie przeszliśmy do sportowej rywalizacji. Wszyscy zawodnicy do każdej z konkurencji podchodzili z maksymalnym zaangażowaniem. Na basenie rekreacyjnym rywalizowały trzy zespoły dziewięcioosobowe w siedmiu konkurencjach: „Wyścig powitalny“, „Wyścig świętych“, „Wyścig z piłeczką tenisową“, Wyścig z piłeczką tenisową na rakietce“, „Wyścig ze zniczem olimpijskim“, „Rzuty do celu kółkami plastykowymi“, „Zbieranie piłeczek z wody“. Zmagania w wodzie podsumowały wybrane osoby w małych zawodach pływackich. Nad całością czuwali pracownicy OSiR: Marek Hanula, Tomasz Dobosz i Dawid Wojciuk. Zawody prowadził Janusz Ludwiczak, a częścią fotograficzną zajął się Dyrektor – Mirosław Awksentiuk.

W tym dniu wszyscy byli zwycięzcami. Pamiątkowy złoty medal, nawiązujący do jubileuszu 70 lat praw miejskich, otrzymał każdy uczestnik. Dekoracji dokonał Dyrektor Parku Wodnego Mirosław Chilimoniuk wraz z panią Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy – Agnieszką Andrejuk. Przy wyjściu z obiektu czekał na uczestników i opiekunów słodki poczęstunek w postaci batonika i napoju witaminowego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w naszych wodnych grach i zabawach. Przypominamy, że to jeszcze nie koniec naszych działań. W ramach projektu „Poznajemy Hajnówkę – 70 kroków na 70 lat miasta“ wspólnie z Stowarzyszeniem Kulturalnym Pocztówka oraz Stowarzyszeniem Metamorphosis planujemy przeprowadzić spartakiadę z udziałem osób z niepełnosprawnościami na stadionie OSiRu. Dzieci i młodzież w ramach świetlicy podwórkowej otrzyma bogatą ofertę zajęć w postaci rajdów rowerowych, kąpieli lęśnych oraz szkoły przetrwania.. Niedługo także w Hajnówce Centralnej - Stacja Kultury działalność rozpocznie Centrum Organizacji Pozarządowych, gdzie organizacje i grupy nieformalne otrzymają wsparcie w postaci szkoleń oraz doradztwa.

Wydarzenia zrealizowano przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej ADSUM w ramach projektu rewitalizacji POZNAJEMY HAJNÓWKAĘ – 70 KROKÓW NA 70 LAT MIASTA, współfinansowane z dotacji Burmistrza Miasta Hajnówka, realizowane w ramach projektu „Hajnówka OdNowa. Kooperacja w rewitalizacji – doświadczenia z Reggio Emilia”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Programu Wiedza Edukacja Rozwój.

Menedżer ds.Sportu

Janusz Ludwiczak

Rozgrzewka
Rozgrzewka
Rozgrzewka
Rozgrzewka
Rozgrzewka
Wyścig powitalny
Wyścig z piłeczką na rakietce
Wyścig z piłeczką na rakietce
Wyścig z piłeczką na rakietce
Wyścig z piłeczką na rakietce
Wyścig z piłeczką na rakietce
Wyścig z piłeczką na rakietce
Wyścig z piłeczką na rakietce
Rzut do celu
Rzut do celu
Rzut do celu
Rzut do celu
Rzut do celu
Zbieranie piłeczki z wody
Prowadzący

Strony w dziale: