Komunikat z Turnieju Deblowego i podsumowania Drużynowej Ligi Amatorów w Tenisie Stołowym

Dodane przez e.zubrycka - czw., 20/10/2022 - 11:44

Poprzedni sezon, ze względu na pandemię, wydłużył się do dwóch lat. Staraliśmy się nie zawieszać rozgrywek, ponieważ wpłynęłoby to niekorzystanie na kontynuację w następnym sezonie. Tradycyjnie  podsumowanie sezonu 2020-21-22 poprzedzone było Turniejem Deblowym. W dniu 4 października na trzech stołach rywalizowało siedem par. W systemie „każdy z każdym” rozegrano 21 spotkań. Komplet zwycięstw zdobyła Hajnówka II (Krzysztof Bojanowski/ Marek Hajduk). Z jedną przegraną na drugim miejscu uplasowała się Hajnówka I (Jerzy Mieczyński/ Janusz Ludwiczak), a trzecie miejsce wywalczyła para z Ciechanowca (Krzysztof Wszoł/ Wojciech Jadczuk). Wszystkie uczestniczące drużyny otrzymały puchary i statuetki.
Po dekoracji deblowej, przystąpiono do podsumowania poprzedniego sezonu Drużynowej Ligi Amatorów w Tenisie Stołowym. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a zawodnicy medale.

KLASYFIKACJA NAJLEPSZYCH TRÓJEK:

Drużynowa (9 zespołów):

• I miejsce DRS  SIAMIATYCZE (Tomasz Plichta, Daniel Sawicki, Robert Andrzejewski)
  • II miejsce TEAM ŚLEDZIANÓW-CIECHANOWIEC (Krzysztof Wszoł, Wojciech Jadczuk)
  • III miejsce HAJNÓWKA (Jerzy Mieczyński, Janusz Ludwiczak, Karol Charytonow, Dariusz Żornaczuk, Marek Hajduk)

Indywidualna (46 zawodników):

• I miejsce – Tomasz Plichta (DRS SIEMIATYCZE) – 43 pkt.
  • II miejsce – Daniel Sawicki (DRS SIEMIATYCZE) – 43 pkt.
  • III miejsce – Krzysztof Wszoł (TEAM ŚLEDZIANÓW-CIECHANOWIEC) – 39 pkt.

Deblowa (32 pary):

• I miejsce DRS  SIAMIATYCZE (Tomasz Plichta, Daniel Sawicki) – 13 pkt.
  • II miejsce HAJNÓWKA (Jerzy Mieczyński, Janusz Ludwiczak) – 11 pkt.
  • III miejsce TEAM ŚLEDZIANÓW-CIECHANOWIEC (Krzysztof Wszoł, Wojciech Jadczuk)– 7 pkt.

Najlepszym z powiatu hajnowskiego okazał się Jerzy Mieczyński, który zajął  indywidualnie piąte miejsce, zdobywając 38 punktów.
Powiatowy Szkolny Związek Sportowy składa serdeczne podziękowanie Dyrekcji Szkoły Podstawowe nr 1 w Hajnówce za bezpłatne udostępnienie sali gimnastycznej i pomieszczeń socjalnych.