Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dodane przez e.zubrycka - czw., 06/05/2021 - 08:21

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto, wprowadzone w życie na mocy ustawy z dnia 20 lutego 2004 roku i obchodzone każdego roku 2 maja od 2004 roku. Data tego święta nie została ustanowiona przypadkowo, a mianowicie miała na celu towarzyszyć Polakom w chwili refleksji pomiędzy dniem 1 maja a Świętem Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Celem tego święta jest oddanie szacunku dla symbolu Polski.

Tegoroczny Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, z racji panującej pandemii, odbył się w wąskim gronie. Przedstawiciele władz samorządowych: Jerzy Sirak – Burmistrz Miasta Hajnówka, Ireneusz Kiendyś – Zastępca Burmistrza Miasta Hajnówka, Walentyna Pietroczuk – Przewodnicząca Rady Miasta Hajnówka wraz z delegacją pracowników Urzędu Miasta odśpiewali Hymn Państwowy oraz wciągnęli flagę na maszt przed urzędem.

Przedstawiciele Urzędu Miasta Stoją przed masztem, na którym zawieszą flagę.
Delegacja władz samorządowych przez Urzędem Miasta