Trasa rowerowa Hajnówka - Białowieża - spotkanie poświęcone rozwojowi regionu Puszczy Białowieskiej

Dodane przez e.rynkowska - pon., 18/10/2021 - 11:34

Ścieżka rowerowa z Hajnówki do Białowieży była jednym z głównych tematem spotkania poświęconego rozwojowi regionu Puszczy Białowieskiej. Wzięli w nim udział przedstawiciele samorządu hajnowskiego, Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich i Fundacji WWF Polska, a także pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Ścieżka rowerowa jest ważnym tematem dla lokalnych samorządów i dla turystów – główną motywacją do jej powstania jest zapewnienie bezpieczeństwa przy jednoczesnym dostępie do oferty turystycznej regionu.

Podczas spotkania zaproponowane przygotowanie procesu, w który włączeni będą mieszkańcy regionu oraz różne podmioty zainteresowane tematyką budowy ścieżki rowerowe.
Przedstawiono również rozwiązania techniczne dotyczące infrastruktury mające na celu minimalizację ingerencji w naturę.

Uczestnicy spotkania wyrazili gotowość udziału w projekcie, w którym do konsultacji zaproszone zostaną różne grupy zainteresowanych.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Urząd Gminy Hajnówka.

źródło: Fundacja WWF Polska
oprac.: Aneta Kursa

www.wrotapodlasia.pl

Spotkanie w sprawie ścieżki rowerowej