Honorowe Nagrody Burmistrza Miasta Hajnówka Quercus 2022 - rozdane

Dodane przez e.zubrycka - pt., 26/08/2022 - 08:16

Kategoria

Od 2015 roku Burmistrz Miasta nagradza  kilka osób, które zasłużyły się szczególnie dla dobra miasta i społeczności lokalnej w różnych dziedzinach m.in. gospodarczej, społecznej, kulturalnej. Statuetka Quercus wyraża symboliczne podziękowanie oraz docenienie za wykonywaną pracę oraz bezinteresownie niesioną pomoc. Osoby nagradzane wyróżnia oddanie, siła, determinacja, a także silne więzi z ziemią hajnowską.
24 sierpnia poznaliśmy laureatów Honorowej Nagrody Burmistrza Miasta Hajnówka Quercus 2022. Na uroczystą galę w Hajnowskim Domu Kultury przybyło wielu gości: przedstawiciele lokalnych samorządów, przedsiębiorcy i artyści. Artystycznego akcentu wydarzeniu nadawały utwory wykonywane przez wokalistki ze Studia Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury.

Urząd Miasta Hajnówka składa serdeczne podziękowania Marioli German-Pietroczuk, za profesjonalne poprowadzenie uroczystości.

Honorowe Nagrody Burmistrza Miasta Hajnówka QUERCUS - otrzymali:

Mieczysława Bogdanowicz

Swoją pracę zawodową rozpoczęła w 1982 roku. W 1994 roku objęła stanowisko prezesa PSS Społem w Hajnówce. Przejęła spółdzielnię znajdującą się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Między innymi dzięki jej staraniom i załogi udało się wyprowadzić spółdzielnię z kryzysu i wypracować wyniki pozwalające na dalszy rozwój. Dzięki niej spółdzielnia znalazła się wielokrotnie w Klubie Gazel Biznesu, czyli w gronie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm. W 2009 roku Społem otrzymało tytuł "Zasłużony dla Powiatu Hajnowskiego” – za szczególne zasługi na rzecz rozwoju gospodarczego powiatu.  W 2010 roku firma została wyróżniona w III edycji konkursu Gepardy Biznesu – za wkład w rozwój Powszechnej Spółdzielni Spożywców Społem w Hajnówce. Spółdzielnia znalazła się też wśród
najbardziej dynamicznych firm pod względem wzrostu wartości rynkowej.
Mieczysława Bogdanowicz jest laureatką XII edycji konkursu na najlepszych
spółdzielczych menadżerów "Prymus 2010” organizowanego przez Zarząd
Krajowej Rady Spółdzielczej i magazyn "Tęcza Polska”.


dr Jerzy Pawluk

Lekarz - specjalista z zakresu chorób płuc. Ordynator oddziału gruźlicy i chorób płuc hajnowskiego szpitala. Pracuje także w Poradni Gruźlicy i Chorób Płuc w SP ZOZ w Hajnówce. Jest bardzo ceniony przez swoich pacjentów. W 2017 roku został laureatem Nagrody im. Kanigowskiego (ogólnopolska nagroda przyznawana jest lekarzom za ich szczególną działalność medyczną).

Bardzo ceniony przez swoich pacjentów:

„Lekarz, jakich mało w teraźniejszej medycynie. Lekarz nie tylko z wykształcenia, ale i z powołania…”,

„Jestem wdzięczna Panu doktorowi za wsparcie, które otrzymałam w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Bardzo szybko zdiagnozował chorobę u mojego syna; sprawnie pokierował w dalszym procesie leczenia; Pan doktor okazał się nie tylko specjalistą, ale też otwartym i empatycznym człowiekiem…”,

„Zadziwił mnie swoim oddaniem i wiedzą oraz zwykłym człowieczeństwem….”.

Marta Gredel-Iwaniuk

Od 2007 r. jest instruktorką Studia Piosenki działającego przy Hajnowskim Domu Kultury. Pod jej kierunkiem zespół oraz wokalistki odnoszą szereg sukcesów w konkursach ogólnopolskich oraz zagranicznych. Reprezentują Hajnówkę na licznych wydarzeniach lokalnych, regionalnych i krajowych jako muzyczna wizytówka miasta. Marcie Gredel-Iwaniuk muzyka towarzyszy jej od najmłodszych lat. Jako solistka reprezentowała zarówno Hajnowski Dom Kultury jak i wokalny zespół Zniczka. Z czasem pojawiła się u niej chęć rozwijania swoich umiejętności pod okiem profesjonalistów. Ukończyła Prywatną Szkołę Artystyczną "DUX" w Bielsku Podlaskim w klasie śpiewu solowego. W 2006 roku otrzymała Dyplom ukończenia Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku na wydziale instrumentalno pedagogicznym. Ukończyła także Podyplomowe Studium Emisji Głosu w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Była także studentką Podyplomowego Studium Logopedycznego na Uniwersytecie  Białostockim. W 2021 roku z okazji 70-lecia nadania praw miejskich Hajnówce została wydana płyta „Hajnówka nasze miasto” z jej autorskimi tekstami piosenek wykonanymi przez wokalistki ze Studia Piosenki oraz Martę. W 2022 roku otrzymała stypendium artystyczne Marszałka Województwa Podlaskiego.


Emilia Korolczuk

Na białym tle do mikrofonu przemawia młoda kobieta, trzyma w ręku czerwoną teczkę.
Burmistrz przemawia do mikrofonu, po prawej stronie stoi kobieta w jasnej sukience.
Zdjęcie fragmentu widowni, na fotografii Mieczysława Bogdanowicz.
Na scenie stoją Mieczysława Bogdanowicz, Burmistrz i Walentyna Pietroczuk.
Laureatka trzyma w prawej dłoni statuetkę, w lewej bukiet kwiatów.
Burmistrz wręcza Jerzemu Pawlukowi statuetkę. w tle stoi Walentyna Pietroczuk.
Jerzy Pawluk trzyma bukiet kwiatów i statuetkę.
Jerzy Pawluk podczas przemówienia na scenie.
Burmistrz Miasta wręcza statuetkę Marcie Gredel - Iwaniuk, kobieta ubrana jest w dłogą, zuekoną sukienkę.
Laureatka przemawia do mikrofonu, trzyma bukiet kwiatów i statuetkę.
Zdjęcie pamiątkowe nagrodzonych statuetkami oraz Burmistrza i Walentyny Pietroczuk.
Dziewczyna w czerwonej, długiej sukni śpiewa na scenie, w ręku trzyma mikrofon.
Trzy dziewczyny w zielonych sukienkach śpiewają do mikrofonów.
Ujęcie publiczności.
Dziewczyny ze studia piosenki wykonują utwór muzyczny.
Zdjęcie Marty Gredel - Iwaniuk z członkiniami studia piosenki.
Marta Gredel - Iwaniuk trzyma statuetkę Quercusa.
Jerzy Pawluk trzymający statuetkę.
Mieczysława Bogdanowicz trzymająca statuetkę.

Strony w dziale: