Gmina miejska Hajnówka otrzymała 580 tys. zł na nowoczesne oświetlenie

Dodane przez e.rynkowska - śr., 19/07/2023 - 13:46

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał blisko 13 mln zł na  inwestycje pozwalające wymienić przestarzałe oświetlenie w województwie podlaskim.

Z tej puli blisko 580 tys. zł otrzyma gmina miejska Hajnówka. Przedsięwzięcie obejmie siedem obiektów użyteczności publicznej. Dotychczasowe oświetlenie wewnątrz budynków zostanie wymienione na energooszczędne oświetlenie typu LED. Z kolei oświetlenie na zewnątrz zostanie wymienione na energooszczędne oświetlenie typu hybrydowego, wykorzystujące panel słoneczny i LED. Cały projekt pochłonie blisko 790 tys. zł.

Jak twierdzi marszałek Artur Kosicki – Takie oświetlenie posiada znacznie dłuższą żywotność i jest bezpieczne dla środowiska. Zrealizowane z dotacjami unijnymi projekty pozwolą wygenerować oszczędności w samorządowych budżetach, które będą mogły być przeznaczone na inne cele.

Za: https://podlaskie.eu/fundusze-eu/przyznano-dotacje-dla-samorzadow-na-nowoczesne-oswietlenie-uliczne.html