Po 78 latach posługi swoją działalność zakończyły Siostry Misjonarki Świętej Rodziny z Hajnówki

Dodane przez e.rynkowska - pt., 21/07/2023 - 09:31

W niedzielę 9 lipca wierni kościoła katolickiego pożegnali Siostry Misjonarki Świętej Rodziny, które po wielu latach pracy odchodzą z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce.

O godzinie 10.00 sprawowana była Msza Święta dziękczynna za posługę Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny w naszym mieście i parafii. Na koniec Eucharystii słowa wdzięczności wyraziły różne grupy działające przy parafii, pan burmistrz Jerzy Sirak oraz ks. proboszcz Zbigniew Niemyjski. Siostry Misjonarki Świętej Rodziny pracowały w Hajnówce od 1945 r., niestety z powodu małej liczby powołań zmuszone zostały do zamknięcia placówki w naszym mieście.

źródło: www.farahajnowka.pl

podczas mszy
proboszcz składa podziękowania siostrom
delegacja