Razem raźniej – półkolonie rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne

Dodane przez e.rynkowska - wt., 20/08/2024 - 08:17

W dniach 22 – 26 lipca 2024r. odbyły się półkolonie dla dzieci pod nazwą „Razem raźniej – półkolonie rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne”. Projekt był realizowany przez Hajnowskie Stowarzyszenie „Sami Sobie” przy dofinansowaniu Urzędu Miasta Hajnówka w ramach Akcji Lato 2024. W zajęciach wzięła udział 15-osobowa grupa dzieci w wieku 6-9 lat. Zajęcia odbywały się w sali zabaw dla dzieci Fiku Miku. Dzieci miały zapewniony obiad, szereg atrakcji oraz opiekę wykwalifikowanej kadry.

W programie półkolonii znalazły się gry i zabawy integracyjne, poprawiające współpracę w grupie, uczące jak radzić sobie z trudnymi emocjami, wpływające na lepszą samoocenę itp. Były też warsztaty plastyczne, techniczne, zabawy muzyczne, podwórkowe i wiele innych. Warsztaty metodą string-art poprowadziła dobrze wszystkim znana Pani Natalia z Fundacji Na Rzecz Budowy Otwartego Społeczeństwa ONI-TO-MY. Piękne kolorowe balony będą miłą pamiątką z wakacji. Zajęcia profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji poprowadzili pracownicy Komendy Powiatowej Policji oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Hajnówce. Podczas wyjścia do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce dzieci poznały metody udzielania pierwszej pomocy, specyfikę pracy strażaków. Ciekawym przeżyciem był wyjazd Kolejką wąskotorową do miejscowości Topiło, podczas którego dzieci podziwiały piękno Puszczy Białowieskiej. Ostatniego dnia półkolonii odbyło się wyjście do Parku Wodnego w Hajnówce, po którym uczestnicy udali się do kawiarni Emma Cafe na pyszne słodkości. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Wspólnie spędzony czas dał nam wiele radości i satysfakcji z podjętych działań. Zawarte nowe znajomości i przyjaźnie pomiędzy uczestnikami zostaną w pamięci na długo. Serdecznie dziękujemy osobom, firmom i instytucjom wspierającym nasze działania.

Joanna Gubin – wychowawca na półkoloniach

Uczestnicy podpisują stworzony przez siebie kontrakt grupowy.
Grupa dzieci rozwiązuje letnie zagadki.
Grupa dzieci prezentuje prace wykonane metodą string-art. Po bokach stoją kierownik półkolonii i instruktorka warsztatów.
Grupa dzieci wraz z opiekunami pozuje na tle wozu strażackiego.
Grupa dzieci podczas zabaw z chustą animacyjną.
Dzieci wyglądają przez okna wagonu kolejki wąskotorowej w Hajnówce.
Grupa dzieci pozuje na tle niebieskiej lokomotywy.
Dzieci prezentują swoje prace z wykorzystaniem materiału przyrodniczego.
Grupa dzieci pozuje na tle figury łosia w Nadleśnictwie Hajnówka.
Dzieci wykonują bransoletki z koralików.
Uczestnicy półkolonii podczas zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne.
Dzieci podczas zabaw w Parku Wodnym w Hajnówce
Zajęcia profilaktyczne z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Hajnówce.
Dzieci siedzą na schodkach i słuchają instrukcji wykonywania prac metodą string-art.
Grupa dzieci podczas warsztatów z drucikami kreatywnymi.
Strażak prezentuje dzieciom metodę udzielania pierwszej pomocy na manekinie.
Dziewczynki wykonują prace plastyczne z wykorzystaniem papierowych talerzyków.
Wizyta w Emma Cafe – słodki poczęstunek dla uczestników półkolonii.
Zestaw podarunkowy dla uczestników półkolonii.