Program dotacyjny "Powstanie Styczniowe 1863-1864"

Dodane przez e.zubrycka - śr., 19/10/2022 - 14:58

Kategoria

Biuro Programu „Niepodległa” otwiera nabór wniosków do nowego programu dotacyjnego – „Powstanie Styczniowe 1863-1864”. W 2023 roku obchodzić będziemy 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, największego zrywu narodowowyzwoleńczego skierowanego przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Na Powstanie Styczniowe złożyło się ponad 1200 bitew i potyczek, w których według dostępnych szacunków wzięło udział ponad 200 tysięcy osób. Wydarzenia z lat 1863-1864 oraz determinacja ówczesnych bohaterów w dążeniu do zrealizowania marzeń o wolnej i niepodległej Polsce zasługują na odpowiednie upamiętnienie.

Podlaski Urząd Wojewódzki zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące nowego programu, które odbędzie się w piątek 21 października 2022 r. w sali kolumnowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Spotkanie poprowadzą przedstawiciele Biura Programu "Niepodległa" oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którzy opowiedzą m. in. o idei programu oraz o tym, jak składać wnioski, na jakie działania można uzyskać dofinansowanie.

O dofinansowanie w ramach programu mogą ubiegać się:

  • samorządowe instytucje kultury (z wyłączeniem instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze instytucji kultury, dla których organizatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze organizatorów samorządowych);
  • organizacje pozarządowe.

Więcej informacji o programie można uzyskać na stronie niepodlegla.gov.pl po kliknięciu w ten link.

 

Strony w dziale: