Otwarcie zjeżdżalni tunelowej w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce

Dodane przez e.zubrycka - pt., 01/07/2022 - 12:18

loga projektowe Fundusze Europejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Podlaskie i Unia Europejska

Zakup i montaż zjeżdżalni został zrealizowany w ramach projektu pn. „Przedszkola bez barier” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Dzień Dziecka jest szczególnie ważnym dniem w społeczności przedszkolnej, co roku hucznie obchodzonym w naszym przedszkolu. W tym roku świętowaliśmy w sposób wyjątkowy ponieważ, dzieci ze wszystkich grup miały okazję wspólnie się bawić na pięknej, nowej sali gimnastycznej. Główną atrakcją tego dnia była zjeżdżalnia tunelowa, której pomysłodawczynią była Pani Dyrektor - Dorota Ewelina Durzyńska.

Na uroczyste otwarcie do naszego przedszkola przybyli goście: Kierownik Zespołu Sportu i Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Hajnówka - Pani Jolanta Stefaniuk, wykonawca naszej najnowszej inwestycji - Pan Andrzej Wróblewski, właściciel sklepu Sobex Nowy - Pan Krzysztof Bednarz oraz Wicedyrektor - Pani Bogusława Wołodkiewicz i przedstawiciele Rady Rodziców - panie Emilia Dzierżanowska i Justyna Moszczyńska.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Przedszkola. Następnie, w imieniu Rady Pedagogicznej, głos zabrała pani Bożena Szokało – Jefimiuk, która wyraziła wielkie uznanie dla podjętych działań związanych z realizacją projektu „Przedszkole bez barier” a także dla ciężkiej pracy i zaangażowaniu naszych gości.
Reprezentująca Radę Rodziców, pani Emilia Dzierżanowska podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowej, przedszkolnej  atrakcji.
Pani Dyrektor – Dorota Ewelina Durzyńska, podzieliła się „kuluarowymi” refleksjami, związanymi z unowocześnieniem sali gimnastycznej o zjeżdżalnię tunelową. Serdecznie podziękowała, w imieniu swoim i kadry pedagogicznej Burmistrzowi Miasta Hajnówka, Panu Jerzemu Sirakowi  oraz wszystkim, uczestniczącym w dzisiejszej uroczystości gościom.
W imieniu Urzędu Miasta Hajnówka  głos zabrała pani Jolanta Stefaniuk, która w swoim wystąpieniu podsumowała efekty realizacji projektu oraz przekazała dzieciom „pompikowe” kredki i zeszyty.

Kolejnym punktem uroczystości były przygotowane przez dzieci występy. Jako pierwsza wystąpiła grupa Jeżyków, która zaprezentowała plażowy taniec. Przedszkolaki z grupy Sarenek zaśpiewały piosenkę o przyjaźni a Żuberki wykonały taniec Mai.

Po części artystycznej nadszedł moment na, który wszyscy czekali - uroczyste przecięcie wstęgi przez naszych gości, a tym samym otwarcie zjeżdżalni tunelowej. Wielką niespodzianką był Żubr, który jako pierwszy zjechał nową zjeżdżalnią a tuż za nim  panie ze wszystkich grup. Finałowym akcentem otwarcia zjeżdżalni, był zjazd naszej pani Dyrektor.

Zjeżdżalnia tunelowa oficjalnie otwarta! Otwarcie zjeżdżalni i niezapomniane zjazdy były jednymi z wielu atrakcji przewidzianych z okazji Dnia Dziecka.
Kolejną niespodziankę w postaci słodkich upominków wręczyła Pani Dyrektor.
Na zakończenie części oficjalnej głos zabrał Pan Andrzej Wróblewski, który zainspirowany  występami przedszkolaków odniósł się do swoich wspomnień z dzieciństwa.

Prowadzące podziękowały gościom za przybycie i zaprosiły dzieci do wspólnych zabaw i indywidualnych zjazdów!!!
Przedszkolaki bawiły się przy znanych i lubianych przebojach z repertuaru dziecięcego. Poszczególne grupy zapraszały do udziału w taneczno - ruchowych zabawach integracyjnych.

Serdeczne podziękowania dla:

  • pani Marty Chmielińskiej z Kuriera Porannego a za reportaż medialny z wydarzenia,
  • Urzędu Miasta Hajnówka za wypożyczenie kostiumu Żubra.
  • wszystkich zaangażowanych w realizację projektu.

Inwestycja ta pomoże zapewnić naszym podopiecznym wszechstronny rozwój, uatrakcyjnić zajęcia dydaktyczne, podnieść jakości pracy, a także wzbogacić ofertę edukacyjną  naszej placówki. Cieszymy się, że to właśnie nasze przedszkole zostało wyróżnione i że to właśnie u nas powstała zjeżdżalnia tunelowa. Jest to idealna propozycja zabaw dla dzieci, by miło spędzały czas.

Justyna Karpiuk i Jolanta Wołkowycka
Zdjęcia; Elżebieta Wołkowycka

Opis galerii zdjęć:
Zdjęcia przedstawiają dzieci, panie oraz zaproszonych gości podczas uroczystości otwarcia zjeżdżalni tunelowej w przedszkolu.

Zdjęcie grupowe uczestników wydarzenia.
Zdjęcie przedstawiające zjeżdżalnię i uczestników wydarzenia.
Uczestnicy spotkania siedzą na krzesłach.
Zdjęcie przedstawia trzy stojące kobiety.
Dzieci w kolorowych strojach tańczą.
Dzieci stoją ustawione w rzędzie.
Dzieci stoją ustawione w rzędzie, wszyscy są przebrani za pszczółki.
Dzieci siedzą na matach na sali gimnastycznej.
Dzień Dziecka jest szczególnie ważnym dniem w społeczności przedszkolnej, co roku hucznie obchodzonym w naszym przedszkolu. W tym roku świętowaliśmy w sposób wyjątkowy ponieważ, dzieci ze wszystkich grup miały okazję wspólnie się bawić na pięknej, nowej sali gimnastycznej. Główną atrakcją tego dnia była zjeżdżalnia tunelowa, której pomysłodawczynią była Pani Dyrektor - Dorota Ewelina Durzyńska. Na uroczyste otwarcie do naszego przedszkola przybyli goście: Kierownik Zespołu Sportu i Oświaty, Kultury i Sportu
Osoba w przebraniu żubra zjeżdża ze zjeżdżalni.
Osoba w przebraniu żubra zjeżdża ze zjeżdżalni.
Nauczycielki stoją z osobą przebrana za żubra.
Grupa dzieci z nauczycielką stoją przed napisem "dzień dziecka", dziewczynki ubrane sa w czerwoje tiulowe spódniczki.
Na zdjęciu przedszkolaki stoją na przeciwko kobiety, wszyscy wyciągają do przodu ręce.
Na zdjęciu grupa przedszkolaków z panią, wszyscy przebrani za afrykańskie zwierzęta.

Strony w dziale: