Wielkanocny Kiermasz Charytatywny w Przedszkolu nr 5

Dodane przez e.rynkowska - wt., 06/04/2021 - 07:56

Kategoria

W dniach 22 – 25 marca 2021r. odbył się już drugi świąteczny kiermasz w naszym przedszkolu. Tym razem był to ,,Wielkanocny Kiermasz na rzecz Kacpra Smyka’’. Kacperek - nasz wychowanek, cierpi na wrodzoną łamliwość kości. Choroba ta objawia się zwiększoną kruchością i łamliwością kości. Chłopczyk wymaga stałej rehabilitacji oraz pomocy specjalistów, co wiąże się z dużymi kosztami finansowymi. Nasze przedszkole postanowiło włączyć się w pomoc. Rodzice wspólnie z dziećmi oraz kadra pedagogiczna przekazali na kiermasz łącznie 390 własnoręcznie wykonanych ozdób wielkanocnych. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników udało się zebrać przepiękną kwotę 5700 zł. To nasz kolejny wspólny sukces. Serdecznie dziękujemy wszystkim za poświęcony czas, empatię i ,,Wielkie Serce’’. Dziękujemy Rodzicom i dzieciom, nauczycielkom oraz wszystkim pracownikom przedszkola za wielkie zaangażowanie w słuszną sprawę. Dziękujemy Dyrekcji, Pracownikom i Pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej „Spokojna Przystań” w Garbarach. Dziękujemy pani Marzenie Tichoniuk oraz dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Hajnówce za przygotowanie ozdób na kiermasz w ramach zajęć z języka białoruskiego. Dziękujemy paniom Elżbiecie i Grażynie - właścicielkom Kwiaciarni „Lawenda”. Dziękujemy paniom Katarzynie i Marcie - terapeutkom zajęciowym oraz pacjentom oddziału rehabilitacji neurologicznej SP ZOZ w Hajnówce.

Kiermasz dla Kacperka połączyliśmy z akcją Ministerstwa Edukacji i Nauki „Razem na Święta”.

Organizatorki akcji: Katarzyna Łysakowska, Kinga Litwiniec - Burnecka, Iwona Zaniewska - Ciep, Irena Wierzbowicz, Barbara Markiewicz, Joanna Suchodoła.

Na pierwszym zdjęciu widać plakat informujący o Kiermaszu Wielkanocnym na rzecz Kacpra Smyka o treści: „Drodzy rodzice serdecznie zapraszamy na Wielkanocny Kiermasz, który odbędzie się w dniach 22-23 marca w godzinach od 1400-1600 w holu Przedszkola nr 5 przy ulicy M. Reja 2. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży ozdób zostaną przekazane na rzecz naszego wychowanka Kacpra Smyka”.
Na zdjęciu widać całą wystawę ozdób wielkanocnych przeznaczonych na kiermasz. Ozdoby ustawione są na stołach zasłanych żółtym materiałem. U góry nad wystawą widnieje napis: Wielkanocny Kiermasz Dla Kacperka.
Na zdjęciu chłopiec wrzuca pieniądze do przezroczystej skrzynki, którą trzyma jedna z organizatorek kiermaszu. W drugiej ręce chłopiec trzyma wybraną przez siebie ozdobę: pomarańczowy koszyczek.
Na zdjęciu jedna z organizatorek stoi ze skrzynką wśród rodziców oglądających ozdoby, jedno dziecko wrzuca do skrzynki pieniądze.
Na piątym zdjęciu widać ojca z synem, którzy wybrali ozdoby. Dziecko wrzuca pieniądze do skrzynki, którą trzyma jedna z organizatorek.
Na zdjęciu widać matkę z synem. Matka trzyma wybraną ozdobę a dziecko wrzuca pieniądze do skrzynki , którą trzyma jedna z organizatorek.
Na zdjęciu grupa rodziców wraz z dziećmi stoją przy stoisku z ozdobami, przyglądają się, wybierają.
Na zdjęciu widać dwie organizatorki kiermasz oraz matkę z córką, która wrzuca do skrzynki pieniądze.
Na zdjęciu widać jedną z organizatorek, która pozuje do zdjęcia wraz z dwójką dzieci, trzymających w rękach wybrane przez siebie ozdoby.
Na zdjęciu widać grupę rodziców wraz z dziećmi wybierających ozdoby wielkanocne.
Na zdjęciu dziewczynka wrzuca pieniądze do skrzynki trzymanej przez jedną z organizatorek.
Na zdjęciu widać ojca z synem i jedną z organizatorek na tle wystawy. Chłopiec wrzuca pieniądze do skrzynki, którą trzyma nauczycielka.
Na zdjęciu chłopczyk wrzuca pieniądze do skrzynki.
Na zdjęciu trzy z sześciu organizatorek kiermaszu przeliczają pieniądze wysypane na stół ze skrzynki.
Na zdjęciu widać napis na ścianie ułożony z pojedynczych liter o treści: Zebraliśmy 5700 zł. Przy napisie widnieje plakat opisany na pierwszym zdjęciu.
Na pierwszym zdjęciu widać plakat informujący o Kiermaszu Wielkanocnym na rzecz Kacpra Smyka o treści: „Drodzy rodzice serdecznie zapraszamy na Wielkanocny Kiermasz, który odbędzie się w dniach 22-23 marca w godzinach od 1400-1600 w holu Przedszkola nr 5 przy ulicy M. Reja 2. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży ozdób zostaną przekazane na rzecz naszego wychowanka Kacpra Smyka”.
Na zdjęciu widać całą wystawę ozdób wielkanocnych przeznaczonych na kiermasz. Ozdoby ustawione są na stołach zasłanych żółtym materiałem. U góry nad wystawą widnieje napis: Wielkanocny Kiermasz Dla Kacperka.
Na zdjęciu chłopiec wrzuca pieniądze do przezroczystej skrzynki, którą trzyma jedna z organizatorek kiermaszu. W drugiej ręce chłopiec trzyma wybraną przez siebie ozdobę: pomarańczowy koszyczek.
Na zdjęciu jedna z organizatorek stoi ze skrzynką wśród rodziców oglądających ozdoby, jedno dziecko wrzuca do skrzynki pieniądze.
Na piątym zdjęciu widać ojca z synem, którzy wybrali ozdoby. Dziecko wrzuca pieniądze do skrzynki, którą trzyma jedna z organizatorek.
Na zdjęciu widać matkę z synem. Matka trzyma wybraną ozdobę a dziecko wrzuca pieniądze do skrzynki , którą trzyma jedna z organizatorek.
Na zdjęciu grupa rodziców wraz z dziećmi stoją przy stoisku z ozdobami, przyglądają się, wybierają.
Na zdjęciu widać dwie organizatorki kiermasz oraz matkę z córką, która wrzuca do skrzynki pieniądze.
Na zdjęciu widać jedną z organizatorek, która pozuje do zdjęcia wraz z dwójką dzieci, trzymających w rękach wybrane przez siebie ozdoby.
Na zdjęciu widać grupę rodziców wraz z dziećmi wybierających ozdoby wielkanocne.
Na zdjęciu dziewczynka wrzuca pieniądze do skrzynki trzymanej przez jedną z organizatorek.
Na zdjęciu widać ojca z synem i jedną z organizatorek na tle wystawy. Chłopiec wrzuca pieniądze do skrzynki, którą trzyma nauczycielka.
Na zdjęciu chłopczyk wrzuca pieniądze do skrzynki.
Na zdjęciu trzy z sześciu organizatorek kiermaszu przeliczają pieniądze wysypane na stół ze skrzynki.
Na zdjęciu widać napis na ścianie ułożony z pojedynczych liter o treści: Zebraliśmy 5700 zł. Przy napisie widnieje plakat opisany na pierwszym zdjęciu.