Sówki z Przedszkola Nr 1 uczą się pierwszej pomocy przedmedycznej

Dodane przez e.rynkowska - wt., 02/04/2024 - 14:27

Kategoria

W marcu wszyscy pracownicy Przedszkola nr 1 w Hajnówce wzięli udział w szkoleniu przypominającym z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nasze przedszkole rozwija w dzieciach od najmłodszych lat poczucie obowiązku niesienia pomocy innym. Pierwszy raz w przedszkolu w szkoleniu wzięły udział dzieci – sześciolatki z grupy Sówek.

Było to nowe, ale bardzo cenne doświadczenie w życiu przedszkolaków. Dzieci brały już udział w zajęciach z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego zorganizowanych przez strażaków oraz zajęciach z bezpieczeństwa w ruchu drogowym zorganizowanych przez policję, ale pierwszy raz uczestniczyły w zajęciach organizowanych przez ratownika medycznego. Pan Andrzej w bardzo ciekawy i bliski dzieciom sposób przeprowadził pogadankę z dziećmi oraz warsztaty.

Na zajęciach dzieci zapoznały się z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa. Zdobyły wiedzę oraz umiejętności poprzez zabawę i ćwiczenia praktyczne na fantomach. Warsztaty ratownicze w sposób swobodny, poprzez zabawę i ćwiczenia praktyczne umożliwiły zdobycie podstawowych umiejętności ratowania życia. Dzięki aktywnemu uczestnictwu mali ratownicy wypracowywali sposoby radzenia sobie w nagłych sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu drugiego człowieka. Uczestnictwo w warsztatach to również cenna nauka podejmowania samodzielnych decyzji.

Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali imienne certyfikaty i dyplomy.

Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi i Interaktywnemu Centrum Edukacji i Usług "Inter –EDU” Elżbieta Mordań za przeprowadzenie szkolenia.

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk

Mężczyzna zakłada chłopcu opaskę na głowę
Mężczyzna zakłada dziewczynce kołnierz ortopedyczny
Mężczyzna bandażuje dziecku brzuch
dziecko leży na dywanie mężczyzna udziela wskazówek
Dzieci leżą na dywanie
dziecko leży na dywanie mężczyzna udziela wskazówek
Dziewczynka uciska klatkę piersiową manekina.
Dziewczynka uciska klatkę piersiową manekina.
Chłopczyk  uciska klatkę piersiową manekina.
 Dzieci i ratownik pozują do grupowego zdjęcia. Dzieci trzymają w dłoniach dyplomy za udział w szkoleniu.

Strony w dziale: