Turystyczna aplikacja mobilna „Hajnówka. Duchowa Witalność” jest już dostępna

Dodane przez administrator - pon., 09/11/2020 - 13:02
Grafika
logo FPER RP Podlaskie

 

Jeśli mowa o dostępności aplikacji to posiada ona funkcjonalności, które ułatwią odbiór atrakcji turystycznych miasta Hajnówka osobom z niepełnosprawnościami, a także zwiększyć ich dostęp dla każdej grupy społecznej bez względu na wiek, płeć, niepełnosprawność.

Zbudowana jest z trzech modułów:

I. Miejski szlak turystyczny, opisy obiektów znajdujących się na szlaku zostały uzupełnione o informacje wskazujące na udogodnienia architektoniczne dla osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo zawierają audiodeskrypcję, opisującą miejsce w taki sposób by jej odsłuchanie pozwoliło na wyobrażenie osobie niewidomej odwiedzanego obiektu.

II. Lokale gastronomiczne - zawiera wszystkie punktu gastronomiczne funkcjonujące na terenie miasta. Opisy obiektów zostały uzupełnione o informacje dla osób z niepełnosprawności.

III. Wydarzenia - kalendarz wydarzeń na terenie miasta i okolicach.

Aplikacja to także duże ułatwienie dla osób, które odwiedzają nasz region. Znajdą w niej niezbędną wiedzę o tym, co warto zobaczyć, gdzie można dobrze zjeść oraz co ciekawego się dzieje w życiu kulturalnym miasta i regionu.

Zapraszamy do zainstalowania aplikacji. Linki do instalacji:


https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.baseTreespot

https://apps.apple.com/pl/app/hajnówka-duchowa-witalność/id1538123277

Wykonawcą aplikacji jest firma Amistad.

Aplikacja powstała w ramach projektu „Hajnówka dostępna - program dostępności miasta w sferach kultury i turystyki inspirowany rozwiązaniami włoskimi z miasta Matera” dofinansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.3. Współpraca ponadnarodowa.

 

Emilia Korolczuk

Główny specjalista ds. wdrożenia w projekcie

Strony w dziale: