Infrastruktura wodna do rekreacji i wypoczynku została oddana do użytku publicznego

Dodane przez administrator - pt., 19/07/2019 - 12:40
Grafika
Stopka w kształcie poziomego białego prostokąta. Na niej znajdują się cztery loga: od lewej: pionowy pochylony prostokąt w kolorze granatowym, na nim trzy gwiazdy w kolorach: białym, żółtym i czerwonym. Po prawej stronie napis: Fundusze Europejskie Program Regionalny; drugie logo:  po lewej stronie kształt biało – czerwonej flagi. Po prawej stronie czarny dwurzędowy napis: Rzeczpospolita Polska; trzecie logo: Głównym motywem jest żubr zbudowany z różnobarwnych kwadratów, tworząc nowoczesną kompozycję, nawiązującą do współczesnego obrazu komputerowego. Po lewej stronie logotypu widnieje napis: Podlaskie; czwarte logo:  po prawej flaga Unii Europejskiej: Poziomy ciemnoniebieski kwadrat, pośrodku dwanaście żółtych gwiazdek ułożonych w kształcie koła. Po lewej napis: Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny.

 

Chodzi o baseny na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce oraz fontannę typu „mokry chodnik” w Parku Miejskim. Pierwsza z inwestycji to część realizacji projektu pn. „Hajnówka OdNowa” – rewitalizacja strefy urbanistycznej „Chemiczna” na terenie Miasta Hajnówka” realizowanego z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Koszt budowy nowych basenów, wraz z rozbiórką starych to: 1.214.618,00zł. Całkowita wartość inwestycji (wraz z modernizacją i zagospodarowaniem placu przy HDK) wynosi 14.034.898,01zł, wartość dofinansowania to 9.372.619,16 zł. W jej ramach na miejscu starych basenów powstał nowy kompleks basenowy składający się z małego basenu rekreacyjnego dla dzieci – o wymiarach 15,25 x 7,78 x 0,60 m oraz basenu dużego o wymiarach 25,21 x 12,76 x 1,25 m. Całość otoczona jest drewnianymi barierkami. Kompleks dysponuje trzema brodzikami do dezynfekcji stóp wraz z natryskami oraz zjeżdżalnia dla dzieci. Wykonawcą przedsięwzięcia jest hajnowska firma Centro-met Stefan Bedkowski. Korzystanie z basenów jest nieodpłatne.

Do użytku oddano także fontannę typu „mokry chodnik” w Parku Miejskim. Zabudowana została ona na miejscu starej infrastruktury wodnej. Strumienie wody zmieniają swoje natężenie co godzinę (od najmniejszego do największego sięgającego 3-4 m), zaś nocą miejsce jest podświetlane. Wokół ustawione zostały ławeczki, na których warto przysiąść i wsłuchać się w uspakajający szum wody. Koszt inwestycji wyniósł 428.494,73zł, z czego wydatki poniesione w 2019r. to 265tys.zł (finansowanie: budżet miasta Hajnówka i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Hajnówce).

 

Emilia Korolczuk

 

 

Na zdjęciu za szarfą stoi pięciu mężczyzn, jeden z nich ją przecina. Po lewej stronie Ratownik wodny ubrany w czerwony strój i chłopiec w kapielówkach.
Na zdjęciu czterech mężczyzn trzyma szarfę. Jeden z nich ja przecina.
Na zdjęciu burmistrz Jerzy Sirak daje małemu chłopcu nożyczki, aby ten przeciął szarfę.
Burmistrz Miasta Hajnówka przecina biało-czerwona szarfę.
Burmistrz Miasta unosi w lewej dłoni przecięta biało - czerwona wstęgę.
Na zdjęciu basen w kolorze błękitnym, w nim mężczyzna w błękitnej koszuli.
Na zdjęciu basen, w nim kąpią się trzy osoby.
Na zdjęciu po lewej stronie basen, w nich znajduje się pięć osób. Po lewej stronie na podeście ratownik wodny i mieszkańcy miasta.
Na zdjęciu do basenu ze zjeżdżalni zjeżdża chłopiec.
Na zdjęciu widać basen, znajduje sie w nim kilkoro dzieci. Na drugim planie widac cztery osoby, za nimi drzewa.
Na zdjęciu widac fontannę w parku, za nią stoja dwie ławki.
Fontanna w parku.
Na zdjęciu widac fontanne w parku. Po lewej stronie bawi się pięcioro dzieci.
Na zdjęciu widac fontanne w parku. Obok niej chodzą dwie dziewczynki ubrane w różowe bluzki.

Strony w dziale: