Montaż paneli fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych trwa pełną parą

Dodane przez administrator - czw., 11/04/2019 - 12:25
Grafika
Stopka w kształcie poziomego białego prostokąta. Na niej znajdują się cztery loga: od lewej: pionowy pochylony prostokąt w kolorze granatowym, na nim trzy gwiazdy w kolorach: białym, żółtym i czerwonym. Po prawej stronie napis: Fundusze Europejskie Program Regionalny; drugie logo:  po lewej stronie kształt biało – czerwonej flagi. Po prawej stronie czarny dwurzędowy napis: Rzeczpospolita Polska; trzecie logo: Głównym motywem jest żubr zbudowany z różnobarwnych kwadratów, tworząc nowoczesną kompozycję, nawiązującą do współczesnego obrazu komputerowego. Po lewej stronie logotypu widnieje napis: Podlaskie; czwarte logo:  po prawej flaga Unii Europejskiej: Poziomy ciemnoniebieski kwadrat, pośrodku dwanaście żółtych gwiazdek ułożonych w kształcie koła. Po lewej napis: Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny.

 

W drugiej połowie marca rozpoczęły się montaże instalacji fotowoltaicznych w ramach projektu pn. „Poprawa gospodarki niskoemisyjnej miasta Hajnówka poprzez budowę mikroinstalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych”.

Firma Foton Technik Sp. z o.o., 02-566 Warszawa, ul. Puławska 2 dokona montażu 35 instalacji na budynkach należących do mieszkańców Gminy Miejskiej Hajnówka. W ramach projektu zostaną wykonane instalacje służące do zamiany energii słonecznej na energię elektryczną o mocy od 2 kW do 9,9 KW.

Realizacja Projektu umożliwi roczną produkcję energii elektrycznej w wysokości 134 MWh/rok.  Szacuje się spadek emisji gazów cieplarnianych o 106,18 tony równoważnika CO2/rok. Mieszkańcom umożliwi uzyskanie oszczędności finansowych z tytułu korzystania z energii na potrzeby własnych budynków mieszkalnych a także spowoduje redukcję poziomu emisji szkodliwych gazów i pyłów do atmosfery.

 

Paweł Denisiuk

 

 

Na zdjęciu dach pokryty panelami fotowoltaicznymi. Nad nim poziomo wiszą trzy kable.

Strony w dziale: