Będziemy spełniać marzenia. Zaczynamy od młodzieży.

Dodane przez e.rynkowska - śr., 18/05/2022 - 08:53

Stojaki na rowery, trasy na rolki, czy raczej ławka z ładowarką do telefonów? A może coś zupełnie innego? To pytania, które kierujemy do hajnowskiej młodzieży. Od odpowiedzi młodych ludzi zależeć będzie, jak zostanie zagospodarowany teren wokół dworca PKP. Tego miejsca właśnie dotyczy konkurs, jaki właśnie rusza.

Mowa o konkursie architektonicznym „Art Time – otoczenie Hajnówki Centralnej”, który jest skierowany do studentów architektury Politechniki Białostockiej. Jego celem jest takie zagospodarowanie terenu wokół dworca, które jak najlepiej będzie odpowiadać na potrzeby młodzieży. Ponieważ przedsięwzięcie dotyczy młodych ludzi, chcielibyśmy ich maksymalnie zaangażować. Zależy nam, żeby podzielili się swoimi pomysłami, powiedzieli, czego w mieście im brakuje. Okazja ku temu nadarzy się 21 maja (sobota). Tego dnia odbędzie się wizyta studyjna, w której wezmą udział studenci architektury z Politechniki Białostockiej wraz z opiekunami naukowymi. Przyjadą, by przeprowadzić wizję lokalną w otoczeniu, którego dotyczy konkurs. Dlatego tak istotne jest, by w tym czasie była obecna także miejscowa młodzież i zgłosiła swoje potrzeby. Do udziału w wizycie studyjnej zapraszamy uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół średnich. Zbiórkę planujemy o godz. 10.00 przed budynkiem dworca PKP. Pomysły można też zgłaszać anonimowo on-line https://tellonym.me/hajnowka.odnowa.

Otoczenie dworca ma być miejscem, gdzie każdy młody człowiek znajdzie coś interesującego dla siebie i gdzie chętnie będzie spędzał czas. Konkurs odbywa się w ramach projektu „Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja”. Jego organizatorami są Gmina Miejska Hajnówka, Politechnika Białostocka oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka”.

Plakat z mapą i zdjęciem terenu do zagospodarowania, oraz informacje o wydarzeniu.

Strony w dziale: