AKCJA LATO 2022 - Basenowy zawrót głowy – wakacyjne gry i zabawy w wodzie już za nami

Dodane przez e.rynkowska - wt., 26/07/2022 - 13:45

Kategoria

Za nami już kolejne wydarzenie realizowane w ramach projektu „Basenowy zawrót głowy”. Tym razem Stowarzyszenie kultury Fizycznej ADSUM we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Hajnówce przygotowało miłą, wodną niespodziankę naszym młodym mieszkańcom.

W środę 20 lipca zebrane dzieci oraz młodzież mogły wziąć udział w licznie przygotowanych grach i zabawach w wodzie. Duże zainteresowanie wydarzeniem oraz wysoka frekwencja pozytywnie nas zaskoczyła. W słoneczne letnie popołudnie wspólnie z nami bawiło się około 60 osób.

Na początku spotkania starsza młodzież, na dużym basenie, mogła sprawdzić swoje umiejętności w nowej dyscyplinie sportowej jaką jest piłka wodna Waterpolo. W sportowej rywalizacji nie zabrakło wielu pięknych akcji i efektownych bramek. Możliwość zapoznania się z nowym sportem wzbudziła zainteresowanie nie tylko dzieci, ale także dorosłych mieszkańców naszego miasta. Doping zebranych kibiców nie ustawał aż do ostatniego meczu turnieju.

Następnie do wspólnej zabawy, na małym basenie, zaprosiliśmy najmłodszych mieszkańców Hajnówki. Po podzieleniu ochotników na drużyny przeszliśmy do wyścigów sprawnościowy - zwinnościowych w wodzie. Wśród konkurencji nie mogło zabraknąć wyścigów sztafetowych z olimpijskim zniczem w ręku, wyścigów wodnych motorówek oraz zbierania piłeczek na czas. W rytm muzyki dzieci mogły także podróżować „wodnym pociągiem”.

Dodatkowo w przerwach pomiędzy zawodami zorganizowane zostały występy karaoke. Chętnych nie brakowało i tego dnia mogliśmy usłyszeć kilka interesujących interpretacji polskich muzycznych przebojów.

Na zakończenie spotkania, po dniu pełnym atrakcji, wszyscy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami oraz drobnym słodkim upominkiem. Wszystkim gorąco dziękujemy za aktywnie spędzony wakacyjny czas oraz serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie już za tydzień 27 lipca (środa).

Wodne wydarzenie przeprowadził Menadżer ds. sportu Janusz Ludwiczak. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwali instruktorzy Marek Hanula oraz Tomasz Dobosz.

Koordynator projektu - Dawid Wojciuk

Projekt „Basenowy zawrót głowy” współfinansowany z dotacji Burmistrza Miasta Hajnówka, realizowany w ramach zadania "Organizacja czasu wolnego dla dzieci i młodzieży podczas wakacji - Akcja Lato 2022”.

Walka o górną piłkę
Kilku pływaków walczy o piłkę
Rzut na bramkę niebieskich
Walka o górną piłkę
Ekipa niebieskich wznawia grę
Przerwa w zawodach -karaoke
Karaoke-śpiewające Trio
Strat do pierwszej konkurencji - sztafeta
Doping widowni
Wyławianie kubkiem piłeczek z wody
Kolejna zmiana wyścigu z deską pływacką
Rozgrzewka biegowa
Start
Zdjęcie grupowe uczestników projektu

Strony w dziale: