Hajnowskie Stowarzyszenie Abstynentów i Rodzin Klub Abstynentów „DĄB”

Adres
ul. Wierobieja 18, 17-200 Hajnówka
Telefon
85 876 73 03
E-mail
stowarzyszenie_dab@wp.pl
Status prawny organizacji
Stowarzyszenie
Numer KRS
0000246437
Data rejestracji
Osoby reprezentujące organizację
Andrzej Szerenos - prezes; Katarzyna Kazbieruk - zastępca
Działalność statutowa

Celem Stowarzyszenia jest kształtowanie u swoich członków trwałych dążeń do całkowitego powstrzymania się od picia wszelkich napojów alkoholowych, zażywania tabletek psychotropowych i innych środków odurzających. Na zewnątrz stowarzyszenie propaguje trzeźwość oraz obyczaje w kierunku usuwania z życia rodziny i jednostki napojów alkoholowych i innych środków odurzających, jako stałych składników zwykłych wydarzeń i różnych

To miejsce, w którym od wielu lat spotykają się trzeźwiejący alkoholicy, ich bliscy, osoby współuzależnione oraz sympatycy. Ich spotkania mają różnorodny charakter, od luźnych pogaduszek przy kawie, po poważne rozmowy, które dają poczucie wsparcia i pomagają wytrwać w trzeźwości; od spotkań wspierająco – motywujących, konsultacji i poradnictwa, po psychoedukację i terapię.Godziny otwarcia Klubu:
poniedziałek – piątek: 10.00 - 12.00 i 16.00 - 20.00
Sobota – niedziela: 16.00-20.00
MYTYNGI GRUPY AA odbywają się w środy i piątki od godz. 18.00
II i IV piątek każdego miesiąca są MYTYNGI OTWARTE – od godz. 18.00
MYTYNGI DDA odbywają się w każdy wtorek o godz. 18.00

Hajnowskie Stowarzyszenie Abstynentów i Rodzin, Klub „DĄB” działa od 21 lat. Jest miejscem, w którym wsparcie mogą uzyskać nie tylko trzeźwiejący alkoholicy, ale także ich rodziny oraz osoby z ich bliskiego otoczenia. Ponadto w Klubie profesjonalną pomoc mogą otrzymać osoby współuzależnione oraz doznające przemocy domowej. Jeśli:

  • masz problem z alkoholem lub trzeźwiejesz i potrzebujesz wsparcia i zrozumienia - możesz nas odwiedzić i zwyczajnie porozmawiać z ludźmi, którzy mają podobny problem jak TY lub przyjść na spotkanie grupy AA i podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami;
  • nie radzisz sobie z nadmiernym piciem bliskiej Ci osoby – przyjdź i porozmawiaj o tym z którąś z naszych terapeutek. Razem łatwiej znaleźć jakieś wyjście z trudnej sytuacji.
  •  jesteś ofiarą przemocy domowej albo ktoś z bliskich Ci osób doświadcza przemocy - zgłoś się do nas. Nasze terapeutki nie tylko wesprą Cię psychicznie, ale też powiedzą, jak skutecznie przeciwdziałać przemocy i załatwić sprawy formalne.

W klubie można skorzystać z pomocy doświadczonych terapeutek mgr Ireny Snitkowskej i mgr Joanny Wróbel-Siemiackiej Prowadzą one punkty konsultacyjne, psychoedukację i terapię dla osób współuzależnionych i doznających przemocy.

Gdy trapi Cię jakiś problem z alkoholem zawsze możesz do nas przyjść i zwyczajnie porozmawiać. Na pewno zostaniesz wysłuchany, postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości i podpowiemy, gdzie uzyskać profesjonalną pomoc i wsparcie, jeśli sami nie będziemy mogli pomóc.

Teren działania

Strony w dziale: