Bezpłatne warsztaty z kamerą termowizyjną - zgłoszenia

Dodane przez e.rynkowska - pt., 15/12/2023 - 15:01

„Oddychaj NATURAlnie – bez smogu” – to nowa inicjatywa samorządu powiatu, w ramach której promujemy rozwój zielonych technologii. Podpowiadamy, dlaczego warto zainwestować w zmianę źródła ciepła, dlaczego warto korzystać z rozwiązań OZE oraz gdzie i w jaki sposób pozyskać dofinansowanie.

Na szarym tle zdjęcie okna z kamery, u góry logotypy Powiatu Hajnowskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na plakacie umieszczono tekst: Powiat Hajnowski zaprasza - bezpłatne warsztaty z kamerą termowizyjną. Zgłoś swój budynek i przekonaj się czy/którędy "uciekają" Twoje pieniądze! Startujemy w I kwartale 2024 r.

logotypy projektu

W ramach projektu realizujemy cykl warsztatów „niskoemisyjne źródła energii", skierowanego do mieszkańców na temat możliwości zastosowania nowoczesnych niskoemisyjnych źródeł ciepła. W trakcie zainteresowani mieszkańcy poznają praktyczne informacje nt. rodzajów i funkcjonowania pomp ciepła oraz kotłów, jakie są wady i zalety danej instalacji; poznają też przykładową symulację kosztów i źródła dofinansowania. Programy „Moje ciepło” czy „Mój prąd” przestają być tylko sloganami.

Spotkanie planowane jest w w styczniu - lutym 2024r.

Wiedza nie tylko merytoryczna

A w nowym roku zaprosimy Was na nietypowy spacer - spotkamy się przy mostku! To będzie nietypowe spotkanie, bo przy MOSTKU TERMICZNYM -  planujemy organizację warsztatów z kamerą termowizyjną.  Na przykładzie wybranych budynków prywatnych poznamy przyczyny i miejsca strat ciepła, a tym samym – znaczenie termomodernizacji i zasady prawidłowego docieplania budynków. Okna, drzwi, strop – wszystkie te elementy mają znaczenie dla zatrzymania ciepła, a jednocześnie – pieniędzy w portfelach! To, czego nie widać gołym okiem, można będzie zobaczyć przy pomocy kamery termowizyjnej.

Warsztaty zostaną zorganizowane „w terenie”, gdzie razem z ekspertem posiadającym kamerę termowizyjną zostaną ocenione wybrane budynki i wskazane miejsca ubytku energii. W dalszej części warsztatów odbywających się w sali ekspert wyjaśni uczestnikom, jakie materiały izolacyjne można zastosować w ociepleniu domów, żeby uniknąć strat grzewczych (z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej i przykładowych rodzajów ociepleń)

Przekonaj się sam i już teraz zgłoś swój dom do termowizji i zobacz którędy ucieka z niego ciepło! Kontakt: lucyna.lewczuk@powiat.hajnowka.pl, tel. 85-682-51-99. Wniosek w załączeniu.

Projekt "Oddychaj NATURAlnie - bez smogu"  realizowany jest z programu priorytetowego „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” z udziałem  środków udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Katarzyna Miszczuk

Materiały

Formularz zgłoszeniowy
Formularz​_zgłoszeniowy​_Warsztaty​_z​_kamerą​_termowizyjną.docx 0.05MB

Strony w dziale: